Nasz sportowiec

DSC_9210

Firma MAAN w 2012 roku podjęła decyzję o objęciu sponsoringiem Jana Żółcińskiego  Mistrza Polski Armwrestlingu – sportowca, który reprezentuje  nasz kraj na zawodach w siłowaniu na rękę o zasięgu europejskim i światowym, a w 2012 roku nie przegrał walki z żadnym Polakiem i odniósł zwycięstwo w 17 turniejach.

Pasja, z którą realizuje swoją karierę sportowca i nasza pasja tworzenia nowoczesnych, funkcjonalnych, odpowiadających najnowszym trendom i niezawodnych okapów, spotkały się na wspólnym polu dążenia do sukcesu i wyznaczania nowych celów. Jako sponsor nie tylko wspomagamy sukcesy Mistrza, ale również z przyjemnością dzielimy się z nim naszymi sukcesami.

10419847_640123486073356_782028110_n

Rok 2013 był dla Janka przełomowy  z kilku powodów.

Rozpoczął go bardzo ciężkimi treningami, które zaowocowały obroną tytułu Mistrza Polski  w najcięższej kategorii w kraju: +110 KG.

Niecały miesiąc później wziął udział w Mistrzostwach Europy.  Zajął 5 miejsce, przegrywając z Mistrzem Świata i Europy jedynie na faule. Jednak najlepszą formę zaprezentował we wrześniu na Mistrzostwach Świata, które odbywały się w Polsce. To na nich,  jako jeden z dwóch Polaków, zdobył dla naszego kraju brązowy medal, startując w kategorii ciężkiej. Warto zaznaczyć, że od wielu lat Polska nie zdobyła w tej kategorii medalu. Zawodnik, z którym przegrał, i który zdobył tytuł Mistrza Świata, został złapany na „dopingu”. Tym samym nasz sportowiec zdobył srebrny medal dzięki dyskwalifikacji rywala.

Rok 2013 obfitował także w kilkanaście innych mniejszych regionalnych zawodów oraz eventów , na które był zaproszany. Był to czas bardzo wytężonej pracy.

10409930_640123479406690_1916740037_n

W 2013 roku  jedną z ważniejszych imprez były dla niego Mistrzostwa Polski, na których wywalczył kolejny złoty krążek. W najbliższych planach ma jeszcze łącznie około 12 startów i udział w kilku mniejszych eventach. Najważniejsze są jednak Mistrzostwa Świata, w których jest w stanie osiągnąć zwycięstwo nie tylko dla siebie i bliskich, ale przede wszystkim dla Polski.

Dzięki osiągniętym sukcesom  zainteresowały się nim media. Janek wystąpił w programie „Dzień Dobry TVN”,  podczas którego udzielił wywiadu. Ponadto w tej samej stacji wyemitowano przygotowany o nim wcześniej materiał.

mistrzostwa-polski-2013-gniew-right-hand-18326044

Janek  przyznaje, że gdyby nie pomoc sponsora – firmy MAAN, prawdopodobnie nie osiągnąłby takich wyników, a licząc na dalszą współpracę stwierdza, że to dopiero początek pasma jego zwycięstw. Znamienitym jest fakt, że na początku współpracy miał na swoim koncie 2 tytuły mistrzowskie, a na chwilę obecną jest ich już 6, w tym V-ce Mistrzostwo Świata.

Wśród największych osiągnięć naszego sportowca warto wymienić sukcesy zwieńczone tytułami: